Artykuł własny

Proporcje w Opoce

Tomasz Tarczyński

Jest nas w Opoce sześciu. Od lutego – po awansie wewnętrznym Michała Stefaniaka i dołączeniu do nas Zbigniewa Porczyka – mamy sześciu zarządzających aktywami na giełdach akcji i surowców. W sumie to jest nas ośmiu - doliczając Andrzeja Bernatowicza i Roberta Florczykowskiego z autorskiego funduszu Third dot – osiem osób, które mogą wymieniać się poglądami i wspierać wzajemnie w inwestycjach na rynkach publicznych. Każdy z nas ma nieco inny warsztat i podejście, ta różnorodność daje nam realną dywersyfikację.

Osiem osób, czyli niemalże połowa składu Opoki. W trzyosobowym zarządzie dwóch członków zajmuje się inwestowaniem.

Czemu warto to podkreślić? Ponieważ liczba zarządzających u nas jest taka, jak w znacznie większych firmach zarządzających aktywami. Udział w łącznej liczbie personelu należy do unikalnych na rynku.
W ten sposób w praktyce realizujemy to, w co wierzymy i co stanowi sedno naszej branży – najważniejsze jest dostarczenie naszym Inwestującym dobrych, powtarzalnych, długoterminowych wyników inwestycyjnych.

Podobają nam się te proporcje. I takie powinny pozostać.

Na zdjęciu: nasz zespół zarządzania na rynkach publicznych – od lewej: Zbyszek, Tomek, Tomek, Michał, Michał i Grzesiek

Zespół Zarządzający

Polecane artykuły

Wideo

PODCAST 01.04.26

W tym odcinku rozmawiamy o tym: ➡️ czy problemy rynku Private Equity/Private Debt w USA mogą mieć znaczenie dla polskich inwestorów? ➡️ jak zmieniło się ostatnio nasze postrzeganie metali szlachetnych? ➡️ czy akcje nadal oferują sensowny stosunek zysku do ryzyka, a może jesteśmy już w bessie? ➡️ w jakim stanie jest polski rynek akcji? Jeśli chcesz lepiej rozumieć, co się dzieje z Twoimi pieniędzmi — ten odcinek jest dla Ciebie. Zostaw komentarz i napisz do nas: wtowarzystwie@opokatfi.pl #finanse #inwestowanie #giełda #srebro #złoto #gospodarka #podcast Niniejsza publikacja nie stanowi rekomendacji Opoka TFI S.A., jej pracowników ani współpracowników w odniesieniu do instrumentów finansowych lub ich emitentów i nie powinna być w ten sposób interpretowana. Opoka TFI S.A. oraz uczestnicy nagrania nie ponoszą odpowiedzialności za skutki decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie informacji lub opinii zawartych w niniejszym materiale. Materiał ma charakter wyłącznie promocyjny. Nie stanowi oferty ani zaproszenia do składania ofert w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego oraz nie może stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych. Inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem.

Zobacz więcej🡢